دریچه | میز

دریچه‌های عبور سیم برای میز

پیشنهادات متفاوتی برای انتخاب دریچه‌ی عبور سیم جهت نظم‌دهی و مدیریت سیم و‌ کابل‌ها در محیط اداری و عبور دادن آنها از انواع میز وجود دارد. این ابزار به صورت چوب سخت، فلز، در‌کشویی­ و نسخه‎های انعطاف‌­پذیر در طیف‌ گسترده‌­ای از سبک‌ها، پوشش­‌ها و رنگ‌ها می­باشد. همچنین نسخه‌های‌ کوچکی برای‌ کابل­ فکس و کابل تلفن، دریچه­‌های بزرگ لوزی شکل و هاب‌های USB که جهت فیت شدن با پاور و مرکز داده­‌شان طراحی شده­‌اند نیز وجود دارد.

مواردی­ که برای انتخاب ­­یک­ دریچه‌ی خوب باید ­­در نظرگرفت

دریچه‌ی عبور‌ سیم راهکاری مناسب جهت سازماندهی سیم و‌ کابل­ ها و عبور دادنشان از میز و دیگر مبلمان می­باشد. این دریچه­‌ها به علت دارا بودن سطحی صاف، کابل را در‌ برابر ساییده‌ شدن حفاظت کرده و آن را به سمت دلخواه هدایت میکنند. اما کدام یک از انواع دریچه‌­ها برای کار شما مناسب است؟ آیا اولویت شما مسائل اقتصادی است یا ایمنی، زیبایی، راحتی؟

شکل

دریچه‌ی­ عبور سیم در اشکال و سایزهای متنوعی از جمله‌‌ گرد، مستطیل شکل و لوزی شکل ساخته می­ شود. در زمان انتخاب دریچه مواردی را باید در نظر‌ گرفت؛ به عنوان مثال شما بایستی یک حفره در مبلمان به منظور جایگذاری دریچه­ ایجاد کنید. دریچه ­ها به سه شکل دایره­‌ای، مستطیلی و لوزی موجود هستند. حفره­‌های دایره­‌ای را می­‌توان به بهترین شکل با دریل یا دیگر ابزار سوراخ‌کن ایجاد کرد در­حالیکه، سوراخ مستطیلی با اره برش استاندارد ایجاد می­‌شود. به منظور ایجاد حفره لوزی شکل نیز بایستی از ترکیبی از دو ابزار استفاده کرد.

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام انتخاب شکل دریچه در ذهن خود داشته باشید­ این است که حفره­ای که ایجاد می‌کنید برای چه تعداد سیم مناسب است؟ در یک دریچه مستطیلی یا لوزی شکلمعمولا تعداد کابل­‌های بیشتری نسبت به دریچه­‌ی دایره‌­ای می­‌توان عبور داد. دهانه بسیاری از دریچه­‌های دایره­‌ای فقط برای نگهداری یک کابل ساخته شده‌اند. بنابراین در زمان تصمیم‌گیری جهت انتخاب شکل دریچه این نیز­ باید در نظر گرفته شود.

مدل دریچه

رایج­‌ترین مدل در دریچه­‌های میز، میز با یک شیار U شکل در یک طرف می‌­باشد اما، این مدل تنها مدل موجود نیست. بسته به نیاز شما و میزان بودجه‌ی موجود گزینه­‌های متنوعی از درها می‌توانید انتخاب کنید. برای مثال، دریچه انعطاف‌پذیر، شبیه یک کیک بریده شده لبه‌دار است که باز می‌شود تا شما بتوانید کابل‌های چندگانه را به همان اندازه‌ای که مناسب‌ است هدایت کنید. از اشکال‌ دیگر‌ دریچه‌­ها، دریچه­‌های لولادار و‌‌ همچنین دریچه‌های‌ کشویی می­باشند که درصورت تمایل باز یا بسته می­‌شوند و دریچه­‌های برس‌دار نیز برخی از حفاظت‌های اضافی را فراهم می‌کنند و حتی در هنگام جدا شدن کابل‌ها را نگه می­‌دارند. دریچه­‌های های برس‌دار کمی گران‌تر هستند؛ بنابراین باید به این فاکتور در هنگام انتخاب توجه کرد.

ماده سازنده

مورد مهم دیگری که باید در هنگام خرید دریچه­ در‌ نظر بگیرید جنس آن است. بسیاری از دریچه­‌ها پلاستیکی هستند، اما اگر شما بخواهید می‌توانید دریچه‌ ­های فلزی یا حتی چوبی را پیدا کنید. چرا دریچه­ غیر پلاستیکی را انتخاب می‌کنید؟

یکی از دلایل این است که، دریچه­‌های فلزی نسبت به پلاستیکی با دوام­ترند. اما یکی از دلایل اصلی، زیبایی این نوع از دریچه‌ها می­باشد. دریچه‌های چوبی با دکور خانه یا با رنگ میز شما سِت می‌شوند و نمونه‌های فلزی که به زیبایی پرداخت شده‌اند و حس ظرافت و زیبایی می­‌بخشند ممکن است در دریچه­‌های پلاستیکی دیده نشوند.


منبع: www.cableorganizer.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *